podnośnik koszowy

Naczepa knurów

Nawożenie warzyw

Robiąc sprawunki coraz to częściej zwracamy się do niewielkich pawilonów oraz osiedlowych warzywniaków. Wskutek istniejącej już od dawna modzie na eko pokarm większą część z nas wybiera warzywa ze przetestowanych, regionalnych upraw. Sami zarówno coraz częściej hodujemy przydomowe, a nawet balkonowe ogródki.
Tak aby cieszyć się obfitymi plonami niezbędne jest regularne nawożenie warzyw. W zależności od tego, co hodujemy, użyźniać będziemy przeróżnymi specyfikami i w właściwych odstępach czasu.
Ogromnie istotną rolę, jeśli rozchodzi się o nawożenie warzyw gra azot. Jego deficyt ujemnie wpływa na plony. Jednak błędny jego dobór przypuszczalnie może też zaszkodzić naszym warzywom. Nawożenie azotowe powinniśmy rozpocząć już wiosną, stosując opryski ziemi prawidłowo pasującym preparatem.
tak samo ważny jest siarczan potasu również fosfor, który w opiece o system korzeniowy mozemy wprowadzić już na samym początku. Spore znaczenie ma także stosowna zawartość magnezu w glebie.
Nawożenie warzyw jest jednym z zasadniczych zabiegów, jakie maja wpływa na stan naszych upraw. Dzięki racjonalnemu nawożeniu, każdego roku możemy cieszyć się cudownym ogrodem oraz rozmaitymi zbiorami.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap